fbpx
Szycie na miarę Sukien Ślubnych Gdańsk

Zamówić gotową suknie czy może uszyć suknię ślubną u krawcowej?

Jest to standardowy dylemat ciągle aktualny. Niemal każda panna młoda wybierając suknię ślubną musi odwiedzić sporo salonów sukien ślubnych. Część z nich odwiedza salony sukien ślubnych po to, aby potraktować jako źródło wzorców na bazie których stworzy coś podobnego u krawcowej.

Nie zawsze i nie wszędzie jest możliwość szycia na miarę i wyboru z kilku gotowych kolekcji. Mało realna jest szansa powiązania tych obu szans w jednym miejscu. Prawdopodobnie dualizm takich możliwości stanowi pewnego rodzaju wyjątkowość i dlatego możemy powiedzieć że nasz salon należy do salonu wyjątkowych.

 W naszym salonie można kupić gotową suknie, można ją skorygować, ale również można uszyć swoją własną suknie od podstaw uzyskując w ten sposób i całkowitą unikalność i niepowtarzalność.

Aby nie przytłaczać państwa długimi historiami opisującymi mnogość przypadków postanowiliśmy zaprezentować w skrócie korzyści płynące z szycia w sukni ślubnej w salonie oraz wady tegoż samego.

Zestawimy teraz zalety szycia suknie ślubnej u krawcowej oraz z wadami takiej decyzji. 

Przejdźmy zatem do zalet zaszycia w sukni ślubnej w salonie. Najważniejszą jak nam się zdaje w oparciu o nasze doświadczenie możliwością i jest szansa na przymierzenie wielu modeli sukien. Istnieje szansa wykonania drobnych korekt które dostosują suknie do twoich preferencji. Przymierzając gotową suknie zyskujesz dość wierne wyobrażenie swojego wyglądu w wybranej sukni. Masz pewność, że suknia będzie wykonana dokładnie z tego, co przymierzasz i wybierasz. Masz pewność że suknia zostanie uszyta na czas, ponieważ w salonie pracuje z reguły więcej niż jedna osoba i w związku z tym nie stanie się tak, że zostaniesz bez sukni na swoim własnym ślubie. Masz do dyspozycji profesjonalne wsparcie i doświadczenie pracowników salonu, w każdych przypadkach, nawet tych najtrudniejszych. Wizyta w salonie daje bardzo specyficzne i przyjemne wrażenie pełne endorfin, które masz możliwość poczuć kiedy obsługa salonu zadba o to, aby wybór sukni był jak najbardziej ekscytujący i sympatyczny.

Jeżeli chodzi o te mniej atrakcyjne aspekty szycia sukni ślubnej w salonie to możemy do nich zaliczyć fakt, że niestety nie będzie najtaniej i to jest oczywiste, utrzymanie fachowców - pracowników stanowi niestety spory koszt.  Większość salonów nie szyję sukni ślubnych. Mają one do dyspozycji gotowe kolekcje, które podlegają ewentualnym modyfikacjom. Czas oczekiwania w renomowanym salonie jest dość długi może wynosić nawet pół roku lub więcej. Mimo szczerych chęci czasami trudno jest znaleźć to, co sobie wymarzyliśmy.

Jeżeli chodzi o zalety szycia suknie u krawcowej to z reguły w pierwszej kolejności możemy wymienić niską cenę z uwagi na to, że większość krawcowych pracuje w sferze prywatnej, w domu, bez dodatkowych kosztów. Krawcowa uszyję to co chcesz, przynajmniej w teorii. 

Co do  negatywnych aspektów uszycia sukni ślubnej u krawcowej, które powinniśmy tu nazwać wadami,  to niestety nie ciekawy fakt, że naszą suknię marzeń zobaczymy dopiero na przymiarce. Jest to mało atrakcyjna, ponieważ kupujemy niemalże kota w worku. Znalezienie wysokiej jakości krawcowej graniczy niemal z cudem, a więc konsekwencje znalezienia  kiepskiej krawcowej niestety odczujemy na sobie. Krawcowa najczęściej nie jest projektantem odzieży i kiedy zarządamy od niej łączenia elementów wielu modeli to efekt jej pracy może nas raczej osłabić, a nie zachwycić. Większość krawcowych nie posiada niestety szerokiego dostępu do maszyn produkcyjnych, do wielu materiałów do których mają dostęp salony sukien ślubnych z których są szyte najlepsze kolekcję dla salonów. Jakość w sukni ślubnej którą wykona dla nas indywidualna krawcowa niestety w przeważającej większości przypadków nie będzie się w żaden sposób podobna do sukni z katalogu renomowanego producenta. Kolejny mankament to terminowość wszystko się może zdarzyć i zostaniesz bez sukni, życie.

Wniosek z tego wszystkiego jest prosty.  Chcąc aby nasz ślub był wyjątkowy musimy między innymi wyglądać wyjątkowo, czuć się wyjątkowo i nie mieć wyjątkowo żadnych problemów w procesie kreowania naszego wizerunku czyli szycia sukni na miarę.  Realnie rzecz ujmując jeżeli ma być profesjonalnie to powinniśmy albo kupić gotowa suknię, którą poddamy przeróbkom w profesjonalnym salonie takim jak nasz,  albo zdać się na nas czyli profesjonalistów, którzy stworzą to, o czym marzysz bez problemów i na czas. Wybór należy do Ciebie. Zapraszamy do naszego salonu.

ADRES

Image
Salon Sukien Ślubnych MEMOLIA
Gdańsk ul.Grobla III 17/18/3
Tel.+48 694 158 158

Godziny Otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: 12.00-18.00
Środa: 10.00-16.00
Sobota: 10.00-14.00
 
E-Mail: salon@memolia.pl

LOKALIZACJA